İzmir Teknoloji Üssü Projesi İmza Töreni

İzmir Teknoloji Üssü'nün protokolü, Başbakan Binali YILDIRIM, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa GÜDEN tarafından imzalandı.

Devamı

Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Personel Alımı

Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'ne faaliyet alanıyla ilgili konularda istihdam edilmek üzere personel alınacaktır.

Devamı

İşyurtları Kurumu ile İşbirliği Protokolü

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu arasında sınai mülkiyet hakları konusundaki çalışmalarda iş birliğinin artırılmasını içeren protokol imzalandı.

Devamı

Üniversitelerin Patent Sayıları Artıyor

Prof. Dr. Habip ASAN, üniversitelerin patent konusunda ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirterek "Üniversite yönetimlerinde sınai mülkiyet haklarına yönelik farkındalık artışı, akademik yükselme kriterlerinde patent başvurularının etkili olması, sınai mülkiyetle ilgili derslerin açılması ve yüksek lisans programlarının kurulmaya başlaması ile TTO’ların sayısındaki artış d...

Devamı

Artık Kuralına Göre Üreten Maraş Dondurması İsmini Kullanacak...

Maraş dondurması için Türk Patent ve Marka Kurumunca verilen coğrafi işaret tescil belgesi, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KMTSO) düzenlenen törenle KMTSO Meclis Başkanı Hanefi ÖKSÜZ'e teslim edildi.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Ankara Erkeç Pastırması, Bünyan Gilaburusu, Mardin Bulguru, Urfa (Şanlıurfa) İçli Köftesi, Urfa Kıymalı Söğürme / Şanlıurfa Kıymalı Söğürme, Urfa (Şanlıurfa) Tiridi Coğrafi İşaret Başvuruları 01 Haziran 2018 tarih ve 30 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'de yayınlandı.

Devamı

Patentleri Ticarileştirecek Şirket İş Başında...

Türkiye'nin son yıllarda büyük atılım yaptığı patent, marka, coğrafi işaret tescili alanlarında ortaya çıkan ürünlerin ticarileşmesini sağlamak amacıyla "Türk Sınai Mülkiyet Değerleme Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ (TÜRKSMD)" kuruldu.

Devamı

Şirketlere Marka Değerine Göre Kredi İmkanı...

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından kurulan değerlendirme ve danışmanlık şirketi, firmaların tescili yapılmış marka, patent ve tasarımlarını değerlendirmeye tabi tutacak. Firmalar, değerlendirmesi yapılmış marka, patent ve tasarımlarını teminat olarak göstererek bankalardan kredi çekebilecek.

Devamı

Sınai Mülkiyet Verileri...

Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT) nisan ayı itibarıyla 37 bin 935'i yerli olmak üzere toplam 42 bin 345 marka başvurusu yapıldı.

Devamı

"Türkiye'de Patent, Marka Konusunda Pozitif Gelişmeler Yaşanıyor"

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de patent, marka, tasarım ve coğrafi işaret gibi konularda önemli pozitif gelişmeler yaşandığını söyledi.

Devamı
Tümü
 

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi Sistemi

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama