Coğrafi İşaretlerde Türk ve İtalyan Deneyimleri Semineri

Etkinliğin açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali ÇELİK, Müsteşar Dr. Veysel YAYAN, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Gaziantep Valisi Ali YERLİKAYA, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, İtalya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisi Müdürü Luigi GENTİLE, Gaziantep, Şanlıurfa milletvekilleri, çok sayıda üst d...

Devamı

Coğrafi İşaretlerde Türk ve İtalyan Deneyimleri Semineri

Türk Patent ve Marka Kurumu ile İtalya Büyükelçiliği işbirliğiyle düzenlenen Seminer'de Türk ve İtalya Coğrafi İşaret sistemleri ele alınacak.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Nazilli Kar Helvası, Amasya Çiçek Bamyası, Söke Körüklü Çizmesi, Manisa Sultani Çekirdeksiz Üzümü Coğrafi İşaret başvuruları Resmi Bülten'de yayımlandı.

Devamı

Medikal Cihazlar Alanında Patent Uygulamaları Semineri

22-23 Kasım 2017 tarihlerinde Türk Patent ve Marka Kurumunda “Medikal Cihazlar Alanında Patent Uygulamaları Semineri”

Devamı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete İntikal Edişinin 79. Yılında Törenle Anıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı kısa filmin izlenmesinin ardından, Kurum Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı.

Devamı

Dalama Tandırı Coğrafi İşaret ve Tescil Belgesi Töreni

Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Akademik yılı ve Teknokent açılışına katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’la birlikte Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a ‘Aydın Dalama Tandırı Coğrafi İşaret ve Tescil Belgesini’ verdi.

Devamı

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Haberaks Televizyonuna Konuk Oldu

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Samsun Haberaks TV ‘de yayınlanan Haberin Sesi programına açıklamalarda bulundu.

Devamı

Hezarfen Medikal Samsun Projesi

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Hazerfen Medikal Samsun Projesi'ne ilişkin, "Samsun'da böyle ileri teknoloji, katma değeri yüksek bir sektörde proje başlatmak, Türkiye'nin geleceğinden umutlu olmamız ve pozitif bakmamızın en büyük sebebi. İnşallah bu proje faklı illerimize de örnek olacak." dedi.

Devamı

"1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması" Başvuruları Başladı (18.10.2017)

TÜRKPATENT tarafından düzenlenen ‘1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması'na başvurular 15 Ekim 2017 tarihi itibariyle alınmaya başlandı. Başvurular da son gün 31 Aralık 2017.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Erzurum Ehram Dokuma Kumaşı, Elazığ Orciği, Sürmene Bıçağı, Bayburt Tatlı Çorba, Muğla Saraylısı, Muğla Köftesi Coğrafi İşaret başvuruları Resmi Bülten'de yayımlandı.

Devamı
Tümü
 

E-Başvuru ve Hizmetler

Vekil İşlemleri
https://online.turkpatent.gov.tr/CES/ üzerinden elektronik ya da mobil imza ile yapılabilmektedir.

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama