Şile Bezi Coğrafi İşaret Belgesini Aldı

Şile Bezi Coğrafi İşaret Belgesi, 31.Uluslararası Şile Bezi Festivali açılış töreninde, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından Şile Belediyesi Başkanı Can TABAKOĞLU'na takdim edildi.

Devamı

Sınai Mülkiyet Alanında Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile Toplantı

Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği, Fikri Mülkiyet Vekilleri Derneği, Patent ve Marka Vekilleri Derneği, Avrupa Patent Vekilleri Derneği, Lisans Yöneticileri Derneği, TOBB Patent ve Marka Vekilleri Meclisi, TÜSİAD Fikri Haklar Çalışma Grubu temsilcileri, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve Kurum yetkilileri bir araya geldi.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Seferihisar Mandalinası Coğrafi İşaret Başvurusu 16 Temmuz 2018 tarih ve 33 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Ereğli Beyaz Kirazı, Cennet Çamuru / Kilis Kaymaklı Kırma Künefe ve Bursa Siyah İnciri / Bursa Siyahı / Siyah Bursa İnciri Coğrafi İşaret Başvuruları 02 Temmuz 2018 tarih ve 32 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bültenin 'de yayınlandı.

Devamı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 20. Toplantısı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 20. Toplantısı, 26 Haziran 2018 günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel YAYAN ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer ARISOY başkanlığında gerçekleştirildi.

Devamı

Türk Patent ve Marka Kurumu Kısa Adının Kullanımı Hakkında

10 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu ile Türk Patent Enstitüsünün adı Türk Patent ve Marka Kurumu olarak değiştirilmiş kısa adı ise TÜRKPATENT olarak belirlenmiştir.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Kastamonu Çekme Helvası, Muş Çorti Aşı (Yemeği), Şuhut Keşkeği Coğrafi İşaret Başvuruları 18 Haziran 2018 tarih ve 31 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bültenin 'de yayınlandı.

Devamı

İzmir Teknoloji Üssü Projesi İmza Töreni

İzmir Teknoloji Üssü'nün protokolü, Başbakan Binali YILDIRIM, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa GÜDEN tarafından imzalandı.

Devamı

İşyurtları Kurumu ile İşbirliği Protokolü

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu arasında sınai mülkiyet hakları konusundaki çalışmalarda iş birliğinin artırılmasını içeren protokol imzalandı.

Devamı
Tümü
 

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi Sistemi

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama