Çarşamba Seminerleri...

Fikri Mülkiyet Akademisi altında faaliyet göstermekte olan Sınai Mülkiyet Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Çarşamba Seminerlerinin üçüncüsü, “Çalışan Buluşları, Yükseköğretim Kurumlarında Gerçekleştirilen Buluşlar ve Kamu Destekli Projelerde Ortaya Çıkan Buluşlar” konulu seminer, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Aksaray Tulum Kebabı Coğrafi İşaret Başvurusu 1 Kasım 2018 tarih ve 40 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

9. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun başlatıldığı günden bu yana desteklediği YÖREX - Yöresel Ürünler Fuarı’nın dokuzuncusu 24-28 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştiriliyor.

Devamı

TÜRKPATENT Başkanı ASAN, Kanal B'ye Konuk Oldu

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Kanal B 'de yayınlanan "Günce" programı canlı yayınına konuk oldu.

Devamı

Öğrencilerden TÜRKPATENT'e Ziyaret

Anıttepe Ortaokulu, Çankaya TSK Mehmetçik Vakfı Hafize İhsan Payaza Ortaokulu ile Gölbaşı Cemil Yıldırım Ortaokulu 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden 280 kişilik bir grup öğretmenleri eşliğinde Türk Patent ve Marka Kurumunu ziyaret etti.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Isparta Gülyağı, Akçadağ Halısı, Çemişgezek Ulukale Dutu Coğrafi İşaret Başvuruları 15 Ekim 2018 tarih ve 39 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Tunceli Sarımsağı, Gölbaşı Sevgi Çiçeği Coğrafi İşaret Başvuruları 01 Ekim 2018 tarih ve 38 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN TRT Radyo 1' de...

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, İstanbul TRT Radyo 1’ deki “Dijital Hayat” programı canlı yayınına konuk oldu.

Devamı

3. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı - ISIF'18

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın himayeleri ile Türk Patent ve Marka Kurumu'nun ev sahipliğinde 27-29 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen 3. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nın (ISIF'18), açılışında konuşan ASAN, buluşların ve patentlerin sadece başvurularının yapılmasının yeterli olmadığını, bunların reel sektöre aktarılması ve katma değer oluşturulması gerektiğini söy...

Devamı

Cenevre'de İkili Görüşmeler...

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’nın (WIPO) 58. Genel Kurul çalışmaları nedeniyle İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN Başkanlığındaki Türk Heyeti aynı zamanda üye ülkelerin ulusal ofisleri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Devamı
Tümü
 

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi Sistemi

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama