TÜRKPATENT Bünyesinde Oluşturulan Patent Atölyesi Açıldı

TÜRKPATENT ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü işbirliği ile ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine interaktif patent araştırma ve uygulama eğitimleri vermek amacıyla TÜRKPATENT bünyesinde oluşturulan Patent Atölyesi törenle açıldı.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Amasya Beji Mermeri ve Gaziantep Yeşil Zeytin Böreği Coğrafi İşaret başvuruları 15 Şubat 2018 tarih ve 23 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlandı.

Devamı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, Genel Müdür Grigory IVLIEV Başkanlığındaki Rospatent Heyeti'ni Kabul Etti

Rusya Federasyonu Fikri Mülkiyet Servisi (Rospatent) Genel Müdürü Grigory IVLIEV Başkanlığındaki Rus Heyeti Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ tarafından kabul edildi.

Devamı

ROSPATENT ve TÜRKPATENT Arasındaki İşbirliğine Yönelik "2018 yılı Eylem Planı" İmzalandı

Rusya Federal Fikri Mülkiyet Servisi (Rospatent) ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasındaki işbirliğine yönelik “2018 yılı Eylem Planı” imzalandı.

Devamı

Yapay Zeka, Endüstri 4.0 ve Fikri Mülkiyet Hukuku Zirvesi

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN: "Avrupa Patent Ofisine son 3 yılda yapay zeka ve Endüstri 4.0 ile ilgili yapılan başvurularda yüzde 56'lık artış var"

Devamı

İslam Kalkınma Bankası Türkiye Bölge Ofisi'nden TÜRKPATENT'e Ziyaret

İslam Kalkınma Bankası Bilim ve Teknoloji Başkanı Danışmanı Dr. Hayat SİNDİ'nin başkanlığında bir heyet, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN'a ziyarette bulundu.

Devamı

Patent Destek Programı'nın Kapsamı Genişletildi

TÜRKPATENT ile TÜBİTAK arasında, kurumların iş birliğinde sürdürülen "Patent Destek Programı"nın kapsamının genişletilmesine yönelik protokol TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif ERGİN tarafından imzalandı.

Devamı

Coğrafi İşaretli Ürünlerde Amblem Zorunluluğu

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan: “Coğrafi işaretlerde amblem kullanım zorunluluğu ile daha fazla katma değer hedefliyoruz. Son bir yıldır 100’ün üzerinde coğrafi işaret tescili yapıldı ve toplam tescil sayısı 300’ü geçti”

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Antalya Tavşan Yüreği Zeytini, Kars Balı, Sivrihisar Muska Baklavası, Antakya Küflü Sürkü (Çökeleği), Afyonkarahisar Patatesli Ekmeği Coğrafi İşaret başvuruları 01 Şubat 2018 tarih ve 22 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlandı.

Devamı

Prof. Dr. Habip ASAN, 2017 Yılı Sınai Mülkiyet Verilerini Değerlendirdi

Prof. ASAN, 2017 yılında TÜRKPATENT'e 8 bin 625'i yerli, 10 bin 658'i yabancı olmak üzere toplam 19 bin 283 patent başvurusu yapıldığını belirterek, "Yerli patent başvuruları 2016 yılına göre yüzde 34 oranında rekor düzeyde artış gösterdi." dedi.

Devamı
Tümü
 

E-Başvuru ve Hizmetler

Vekil İşlemleri
https://online.turkpatent.gov.tr/CES/ üzerinden elektronik ya da mobil imza ile yapılabilmektedir.

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama