Sınai Mülkiyet Verileri...

TÜRKPATENT'e nisan ayı itibarıyla 37 bin 935'i yerli olmak üzere toplam 42 bin 345 marka başvurusu yapıldı.

Devamı

"Türkiye'de Patent, Marka Konusunda Pozitif Gelişmeler Yaşanıyor"

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de patent, marka, tasarım ve coğrafi işaret gibi konularda önemli pozitif gelişmeler yaşandığını söyledi.

Devamı

İsviçre Büyükelçisi Ziyareti

İsviçre Büyükelçisi Dominique PARAVİCİNİ başkanlığında bir heyet TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN'a ziyarette bulundu.

Devamı

TÜBİTAK Ziyareti..

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ı ziyaret etti.

Devamı

Coğrafi İşaretlerin Uluslararası Tescili Semineri

Seminerin açılışında konuşan Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Kurum olarak coğrafi işaretler konusunda çok aktif bir yılı geride bıraktıklarını belirterek bugün itibarıyla 343 coğrafi işaretin tescil edildiğini ve 419 başvurunun işlemlerinin sürdüğünü bildirdi.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Urfa Soğan Kebabı / Şanlıurfa Soğanlı Kebabı, Urfa Kazan Kebabı / Şanlıurfa Kazan Kebabı, Tonya Tereyağı Coğrafi İşaret başvuruları 15 Mayıs 2018 tarih ve 29 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlandı.

Devamı

Avrupa Patent Vekilliği Sınavı (EQE) Aday Destekleme Projesi (CSP) Genişletilmiş Desteği...

TÜRKPATENT ile Avrupa Patent Ofisi (EPO) tarafından yürütülen İkili İşbirliği Programı (BCP) kapsamında, Avrupa Patent Vekilliği Sınavına (EQE) girmek isteyen adaylar için başlatılan Aday Destekleme Programı (CSP) çerçevesinde Genişletilmiş Destek sağlanmaktadır.

Devamı

Patent ve Marka Vekilleri İstişare Toplantısı

Patent, marka vekilleri meslek kuralları ile ilgili düzenlemeler ve uygulamalar hakkında düzenlenen, “Patent ve Marka Vekilleri İstişare Toplantısı” TÜRKPATENT’te gerçekleştirildi.

Devamı

Fikri Mülkiyet Akademisi Yürütme Kurulu Toplantısı

Fikri Mülkiyet Akademisi Yürütme Kurulu ikinci toplantısını 8 Mayıs 2018 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Telif Hakları Genel Müdürü Şaban KARATAŞ eş başkanlığında Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünde gerçekleştirdi.

Devamı

Hezarfen Tekirdağ Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi

Türk Patent ve Marka Kurumu, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle düzenlenen Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi'nin Tekirdağ'da hayata geçirilmesiyle ilgili protokol törenle imzalandı.

Devamı
Tümü
 

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama