Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Elazığ Boğazkere Üzümü, Korkuteli Karyağdı Armudu, Maraş Sumak Ekşisi, Sivas Katmeri Coğrafi İşaret başvuruları 16 Nisan 2018 tarih ve 27 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlandı.

Devamı

Uluslararası Buluşlar Fuarında Türk Buluşçulara 3 Altın Madalya

46. Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarı'nda Türkiye 3 altın, 1 jüri özel ödülü 2 özel ülke ödülü kazandı.

Devamı

1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması Ödül Töreni, 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Gününde

Üniversitelerimizden 15 Ekim -31 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılan başvuruların jüri tarafından değerlendirilmesinin ardından dereceye giren buluşçulara ödülleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk ÖZLÜ’nün katılımıyla düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Devamı

46. Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarı başladı...

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) aracılığıyla 3 Türk mucidin de katıldığı "46. Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarı" başladı.

Devamı

İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve TÜRKPATENT Arasında İşbirliği Protokolü

İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesinde TÜRKPATENT Bilgi Doküman Birimi kurulmasına ilişkin İşbirliği Protokolünü TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ile İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL imzaladı.

Devamı

Buluşlar 'yatırımcı-mucit zirvesiyle' değerlenecek

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. ASAN, "3. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nın temel hedefi, ortaya çıkan buluşların tanıtılması, yatırımcıyla buluşturulması ve ticarileştirilmesidir" dedi.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Alanya Avokadosu, Daday Etli Ekmeği, Nevşehir Kabak Çekirdeği, Marmara Adası Mermeri/Marmara Mermeri/Marmara Beyazı Coğrafi İşaret başvuruları 02 Nisan 2018 tarih ve 26 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlandı.

Devamı

Çevrimiçi İşlemler Artık E-Devlet Kapısı Üzerinden...

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından sunulan hizmetlerin elektronik ortamda gerçekleştirilebilmesi, aynı zamanda e-Devlet Kapısına entegrasyonun sağlanması çalışmaları kapsamında Çevrimiçi Evrak Sistemi (ÇES) platformu üzerinden yapılan tüm elektronik hizmetlerin e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilebilmesi yönündeki geliştirmeler tamamlanarak elektronik başvuru platformu...

Devamı

Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine Seminer

Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Türk Patent ve Marka Kurumu’nu ziyaret etti.

Devamı

Şanlıurfa'ya Özgü 13 Ürünün Coğrafi İşaret Belgeleri Teslim Töreni

Ciğer kebabı, tırnaklı ekmek, haşhaş kebabı, açık ekmek, pencer (pazı) boranisi, yumurtalı köfte, isot çömleği, frenk çömleği, üzlemeli pilav, lebeni, su kabağı yemeği, zerde ve külünçenin coğrafi işaret belgeleri teslim edildi.

Devamı
Tümü
 

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama