Buluşçularımızla Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarına Katılıyoruz

Türk Patent ve Marka Kurumu 11-15 Nisan 2018 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek 46. Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarına 3 yerli buluşçumuz ve buluşlarıyla katılım sağlıyor.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Akçakoca Sarı Fındığı, Kapıdağ Mor Soğanı, Kızılcahamam Bazlaması Coğrafi İşaret başvuruları 15 Mart 2018 tarih ve 25 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlandı.

Devamı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması...

8 Mart dünya kadınlar günü vesilesiyle TÜRKPATENT çalışanları Kurumun konferans salonunda bir araya geldi.

Devamı

Çankırı Yumurta Tatlısı Tescillendi...

Coğrafi İşaret olarak tescil edilen “Çankırı yumurta tatlısı” tescil belgesi, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından Çankırı Belediye Başkanı İrfan DİNÇ'e takdim edildi.

Devamı

Tasarımcılar İçin Tasarım Vadisi...

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Asan: " Tasarım Vadisi'nde, başta endüstriyel tasarımcılar olmak üzere, grafik ve modayla birlikte yaklaşık 500 tasarım ofisi yer alacak"

Devamı

Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni

Coğrafi İşaret olarak tescillenen "Düzce Köftesi, Düzce Acıkası, Akçakoca Melengüççeği Tatlısı ve Akçakoca Mancarlı Pidesi"nin tescil belgeleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ın katıldığı törenle sahiplerine takdim edildi.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Kuzey Ege Zeytinyağları, Geyve Ayvası, Van Kavut Coğrafi İşaret başvuruları 01 Mart 2018 tarih ve 24 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlandı.

Devamı

Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni ve Sergisi

Başvuru süreci tamamlanan 15 adet Coğrafi İşaretimizin tescil belgeleri TÜRKPATENT'te gerçekleştirilen törenle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali ÇELİK ve TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından sahiplerine takdim edildi.

Devamı

Japon Patent Ofisi (JPO) ile TÜRKPATENT Arasında Hızlandırılmış Patent İncelemesinde İşbirliği

Tokyo'da düzenlenen WIPO Üst Düzey Forumu vesilesiyle bir araya gelen TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve Japon Patent Ofisi (JPO) Komiser Vekili Kunihiko SHIMANO, iki Ofis arasında Hızlandırılmış Patent İncelemesi (Patent Prosecution Highway) sisteminin kurulmasını öngören işbirliği anlaşmasını imzaladı

Devamı

TÜRKPATENT Patent Atölyesi Faaliyete Geçti

Patent Atölyesi ilk grup atölye çalışmasına Ankara Fen Lisesinden 15 öğrenci ile başladı. Atölye çalışmalarıyla, gençlerin patent başvurularını nasıl yapacağı, ne tür buluşlar için patent alabileceği, bilgiye erişimde izlemeleri gereken yol gibi konularda bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlanıyor.

Devamı
Tümü
 

E-Başvuru ve Hizmetler

Vekil İşlemleri
https://online.turkpatent.gov.tr/CES/ üzerinden elektronik ya da mobil imza ile yapılabilmektedir.

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama