1.Ulusal Coğrafi İşaretler Buluşması TÜRKPATENT'te Gerçekleştirildi

Mersin Tantunisi, İzmir Lokması ve Uşak Tarhanası Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri, Başvuru Sahiplerine Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ tarafından takdim edildi.

Devamı

Buluşçularımızla Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarına Katılıyoruz

Türk Patent ve Marka Kurumu 29 Mart - 2 Nisan 2017 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek 45. Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarına 3 yerli buluşçumuz ve buluşlarıyla katılım sağlıyor.

Devamı

Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni İlk Sayısı Yayınlandı

Yozgat Çanak Peyniri, Kırklareli Hardaliyesi, Diyarbakır Burma Kadayıfı,Gümüşhane Ekmeği, Gümüşhane Sironu, Zile Kömesi, Malatya Dalbastı Kirazı, Şile Bezi, Ağın Leblebisi, Erbaa Narince Bağ Yaprağı Coğrafi İşaret başvuruları ilanları Resmi Bülten'de yayınlandı.

Devamı

TÜRKPATENT ve ROSPATENT Arasında İşbirliği Mutabakatı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir PUTİN başkanlıklarında gerçekleştirilen Türkiye-Rusya VI. Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısı sırasında TÜRKPATENT ve ROSPATENT arasında, ikili işbirliğine dair bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

Devamı

ISIF'17 Ödül Töreni

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nın ikincisi - ISIF’17 bugün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ'nün katımıyla gerçekleştirilen Ödül Töreni ile sona erdi.

Devamı

"Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması Projesi" Yönlendirme Komitesi 4.Toplantısı

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'17 programı kapsamında "Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması Projesi" Yönlendirme Komitesi 4.Toplantısı gerçekleştirildi.

Devamı

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Gürcistan Fikri Mülkiyet Ofisi Yetkilileri ISIF'17'de Biraraya Geldi

Başkanlar seviyesinde düzenlenen toplantıda iki ofis arasında 2 Haziran 2016 tarihinde imzalanan işbirliği anlaşması ve 6 Ekim 2016 tarihinde imzalanan 2017-2018 Eylem planı kapsamında yürütülen faaliyetler ele alındı.

Devamı

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nın İkincisi - ISIF'17 Açıldı

Fuarın açılışını, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Birim Başkanı Quan-Ling SIM ve Avrupa Patent Ofisi Avrupa İşbirliği Direktörü Carlo PANDOLFI yaptı.

Devamı

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Uzmanlarından Prof. Dr. Habip ASAN'a Ziyaret

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Patent İşbirliği Anlaşması kapsamında Uluslararası Araştırma ve İnceleme Otoritesi olarak atanmasına ilişkin Anlaşma metninin imza edilmesi amacıyla Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’ndan iki uzman Kurum Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN'a ziyarette bulundu.

Devamı

TÜBİTAK'tan TÜRKPATENT'e Ziyaret

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif ERGİN başkanlığında bir heyet Türk Patent ve Marka Kurumu’na ziyarette bulundu.

Devamı
Tümü
 

E-Başvuru

Vekil Sicil İşlemleri
https://online.turkpatent.gov.tr/CES/ üzerinden elektronik ya da mobil imza ile yapılabilmektedir.

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama