Kırıkkale Üniversitesi'nde TÜRKPATENT Bilgi ve Doküman Biriminin Açılışı Gerçekleştirildi

Kırıkkale Üniversitesi ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında işbirliğini geliştirmek, Bilgi ve Doküman Birimi açılmasını sağlamak amacıyla “Kırıkkale Üniversitesi Bilgi ve Doküman Birimi Açılış Protokolü İmza Töreni” gerçekleşti.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımland

Alanya Gülüklü (Hülüklü) Çorba, Çankırı Sarımsaklı Et, Edirne Mis Meyve Sabunu, Konuralp Pirinci Coğrafi İşaret Başvuruları 15 Ocak 2019 tarih ve 45 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Arabuluculuk Sisteminde Marka ve Patent Vekillerinin Rolü Paneli

“Arabuluculuk Sisteminde Marka ve Patent Vekillerinin Rolü” konulu panel TÜRKPATENT’te gerçekleştirildi.

Devamı

Erdoğan KARAAHMET Anısına; Markanın Kullanımı ve Kullanım İspatı Paneli

Geçtiğimiz yıl vefat eden Kurumumuz ilk Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi (1994-1999) Erdoğan KARAAHMET düzenlenen etkinlik ve panelle anıldı.

Devamı

TÜRKPATENT'ten Yerli ve Milli üretime "Tescilli" Destek

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN: "Geçen yıl başlattığımız patent ve faydalı model tescil ücretlerindeki indirimi bu yıl da devam ettireceğiz"

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Antep Meyan Şerbeti, Devrek Beyaz Baklavası / Devrek Baklavası, Devrek Kömeci / Devrek Cevizli Kömeci, Muğla Göce Tarhanası, Tekirdağ Köftesi Coğrafi İşaret Başvuruları 2 Ocak 2019 tarih ve 44 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

TÜRKPATENT ile Ticaret Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü

TÜRKPATENT ile Ticaret Bakanlığı arasında, coğrafi işaret ve geleneksel ürün adlarının korunması ve denetimiyle ilgili çalışmaların yürütülmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Devamı

Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni ve Sergisi

23 coğrafi işaret tescil belgesinin takdim edildiği “Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni ve Sergisi” TÜRKPATENT’te gerçekleştirildi.

Devamı

TÜRKPATENT'ten 23 Ürüne 'Coğrafi İşaret' Tescili

TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan, "Aralarında Kars balı, Amasya çiçek bamyası ve Bursa siyah incirinin de bulunduğu 23 coğrafi işareti tescilliyoruz." dedi.

Devamı

Konya Hezarfen Teknoloji ve Tasarım İşbirliği Protokolü

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Konya Sanayi Odası (KSO) arasında Konya Hezarfen Teknoloji ve Tasarım İşbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 30 Konyalı sanayi işletmesine marka, patent, faydalı model gibi sınai mülkiyet hakları konusunda bire bir danışmanlık verilecek.

Devamı
Tümü
 

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi Sistemi

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama