TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, yeniden TOSC başkanlığına seçildi

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Avrupa Patent Organizasyonu (EPO) idari konsey organlarından Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi (TOSC) başkanlığına ikinci kez seçildi.

Devamı

Savunma Sanayisinde Fikri Mülkiyet Hakları Konferansı

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Uluslararası Fikri Mülkiyet Haklarını Koruma Derneği iş birliğiyle "Savunma Sanayisinde Fikri Mülkiyet Hakları Konferansı" düzenlendi.

Devamı

WIPO 2019 Genel Kurulu Çalışmaları

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve beraberindeki heyet, İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleşen Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO)’nın 59. Genel Kuruluna katılım sağlıyor.

Devamı

Öğrencilere "Buluş" Eğitimi Verilecek

TÜRKPATENT ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri genel müdürlükleri arasında, mesleki ve teknik eğitimde faydalı model ve patent farkındalığını artırmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı TÜRKPATENT Başkanı Habip ASAN: - "Protokolle tasarım, patent ve faydalı model alanlarında başvuruların nasıl yapılacağı konusunda eğ...

Devamı

4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19) Ödül Töreni...

4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19) Ödül Töreni...

Devamı

4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19) Açıldı..

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19) bu yıl Türkiye’nin uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında açıldı. Açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK’ın yaptığı fuarda, 22 ülkeden 384 buluş, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Devamı

TEKNOFEST'e Buluşlar Damga Vuracak

Türk Patent ve Marka Kurumunun (TÜRKPATENT) 2016'dan bu yana her yıl düzenlediği Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı niteliğindeki İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19), TEKNOFEST kapsamında 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

Devamı

Çankırı Sarımsaklı Et Coğrafi İşaret Tescil Töreni

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Çankırı’da gerçekleşen Çankırı Sarımsaklı Et Coğrafi İşaret Tescil Törenine ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Senato Bilgilendirme Toplantısına katılım sağladı.

Devamı

Mesleki ve Teknik Eğitimde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Teması: "Patent, Faydalı Model ve Tasarım"

Milli Eğitim Bakanlığınca, mesleki ve teknik eğitimde 2019-2020 eğitim öğretim yılının teması "patent, faydalı model ve tasarım" olarak belirlendi. Bakanlık, tüm meslek liselerinde patent ve faydalı model geliştirilmesi sürecine destek olacak, okullarda tanıtım ve eğitim programları düzenlenecek

Devamı

Marka Başvurusu 61 Bini Aştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yılın 6 ayında Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT) 2 bin 734 yerli patent ve bin 322 yerli faydalı model, 53 bin 645'i yerli olmak üzere toplam 61 bin 278 marka başvurusu gerçekleştirildiğini belirterek, "İlk 6 aylık veriler, 2019'u sınai mülkiyet başvuruları açısından iyi bir noktada tamamlayacağımıza işaret ediyor." dedi.

Devamı
Tümü
 

2. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi Sistemi

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama