Hezarfen Adana-Mersin Projesi Açılışı ve İşbirliği Protokolü İmza Töreni

Hezarfen Adana-Mersin Projesi Açılışı ve İşbirliği Protokolü İmza Töreni, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Adana Valisi Mahmut DEMİRTAŞ, Adana Sanayi Odası (ADASO) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki KIVANÇ, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KIZILTAN'ın katılımıyla Adana Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Devamı

TÜRKPATENT ve ROSPATENT Arasında Hızlandırılmış Patent İncelemesi Mutabakat Zaptı İmzalandı

Rusya Federal Fikri Mülkiyet Servisi-ROSPATENT ile TÜRKPATENT arasında Hızlandırılmış Patent İncelemesi (Patent Prosecution Highway-PPH) sisteminin kurulmasına ilişkin Mutabakat Zaptı imzalandı.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Bayburt Taşı İzmit Simidi, Karaköprü Narı, Kürtün Araköy Ekmeği Coğrafi İşaret Başvuruları 01 Nisan 2019 tarih ve 50 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Şuhut Keşkeğine Coğrafi İşaret Belgesi

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan: "Coğrafi işaretler ülkelerin ekonomik ve bölgesel kalkınması için önemli bir araç olarak kullanılmaya başlandı" - "Avrupa Birliği ülkelerinde, coğrafi işaretlerden yıllık 40-50 milyar avroluk bir katma değer yaratılıyor"

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Kelkit Zilli Kilimi, Kastamonu Simidi, Çaycuma Manda Yoğurdu, Antep Kurabiyesi, Görele Dondurması Coğrafi İşaret Başvuruları 15 Mart 2019 tarih ve 49 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Gölbaşı'nın "Sevgi Çiçeği" Tescillendi

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yetişen sevgi çiçeği, tescilli ürünler arasında yerini aldı.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Kula Leblebisi Coğrafi İşaret Başvurusu 01 Mart 2019 tarih ve 48 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Coğrafi İşaret Envanteri Dijital Ortama Taşındı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK: "TÜRKPATENT tarafından coğrafi işaretli ürünler www.ci.gov.tr internet sitesinde dijital ortama aktarıldı" "Oluşturduğumuz güçlü veri tabanıyla istatistiki veriler, bu konuda çalışan araştırmacılar için zengin bir kaynak olacak. Ülke genelinde bu konuya ilişkin farkındalığın artmasıyla ekonomik katma değerimiz de artacaktır"

Devamı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 21. Toplantısı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 21. Toplantısı, 14 Şubat 2019 günü Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih KACIR ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir ALPASLAN başkanlığında gerçekleştirildi.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Urfa Keme Boranısı Yemeği / Şanlıurfa Keme Boranısı Yemeği Coğrafi İşaret Başvurusu 15 Şubat 2019 tarih ve 47 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı
Tümü
 

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi Sistemi

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama