KÜSİ 1. Sanal Sanayi Fuarı Kapsamında "Türk Patent Sistemi ve Yenilikleri Webinarı"

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, KÜSİ 1. Sanal Sanayi Fuarı kapsamında "Türk Patent Sistemi ve Yenilikleri" webinarına katılım sağladı.

Devamı

Kadirli Turpu Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Edildi

Kadirli Turpu Coğrafi İşaret Tescil Belgesi, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından; Osmaniye Milletvekili Mücahit DURMUŞOĞLU ve Kadirli Ticaret Borsası Başkanı Mehmet BALCILAR'a takdim edildi.

Devamı

Yeni Kurulan Bilgi ve Doküman Birimleri Temsilcilerine Sınai Mülkiyet Temel Düzey Bilgilendirme Webinarı

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yeni kurulan Bilgi ve Doküman Birimleri temsilcilerine yönelik “Sınai Mülkiyet Temel Düzey Bilgilendirme Webinarı” düzenlendi.

Devamı

Prof. Dr. Habip ASAN, "Bloomberg HT" Televizyonunda "Finans Merkezi" Programına Konuk Oldu

Tük Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Bloomberg HT televizyonunda yayınlanan "Finans Merkezi" programına konuk oldu. 2020 Ocak – Temmuz döneminde TÜRKPATENT’e yapılan başvuru sayılarını paylaşan ASAN, ülkemizde sınai mülkiyet alanında yaşanan gelişmeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Devamı

Mekatronik Mühendisleri Derneği Üyelerine Yönelik Sınai Mülkiyet Hakları Webinarı Düzenlendi

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Mekatronik Mühendisleri Derneği üyelerine yönelik “Sınai Mülkiyet Hakları Webinarı” düzenlendi.

Devamı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Sınai Mülkiyet Webinarı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasından (BTSO) yapılan açıklamaya göre Asan, "Sınai Mülkiyet Hakları" konulu online seminerde yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen Türkiye'de sınai mülkiyet başvurularında artış olduğunu belirtti.

Devamı

2020'nin İlk Yarısında Patent ve Marka Başvurularında Büyük Artış

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dönemini de içinde barındıran bu yılın ilk 6 ayında Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan patent, marka, faydalı model başvuruları arttı.

Devamı

Van Kahvaltısı ve Van Gül Reçeli Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Takdim Edildi

Van Kahvaltısı ve Van Gül Reçeli Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri, TÜRKPATENT Başkanı Prof.Dr. Habip ASAN tarafından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hamdullah ŞEVLİ ile başvurularda katkısı bulunan önceki dönem Rektörü Prof.Dr. Peyami BATTAL'a takdim edildi.

Devamı

TÜRKPATENT ve Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) Arasında İş Birliği Toplantısı

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Habip ASAN ve Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) Genel Müdürü Christian Archambeau arasında, ofisler arasındaki işbirliği faaliyetlerinin değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamı

Yılın İlk Yarısında 3 Bin 172 Yerli Patent Başvurusu Yapıldı

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, yerli patent başvurularında, 2020 yılının ilk yarısında 3 bin 172 sayısına ulaştıklarını belirterek, geçen yıla göre yüzde 16'lık bir artış olduğunu söyledi.

Devamı
Tümü
 

e-Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama