Ana Sayfa  Tüm Duyurular  Duyurunun Detayı

E-Posta Kutusu Hakkında (17.08.2016)

Sayın Marka ve Patent Vekillerimiz,

Enstitümüz nezdinde müvekkilleriniz adına yapmış olduğunuz işlemlere ilişkin bildirimlerin gönderilmesi amacıyla “Elektronik Posta Kutusu” Sitemi geliştirilerek deneme çalışmaları tamamlanmış ve çok sayıda işlem yapan tüzel kişi vekillerimiz başta olmak üzere vekillerimiz tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Elektronik posta kutusuna elektronik imza ile girip, ilk girişte karşınıza çıkan “taahhütnameyi” imzalamanız durumunda, imza tarihinden sonra adınıza düzenlenen tebligatlar “size özel” hazırlanmış elektronik posta kutusuna düşecektir. E-Posta kutusuna TPE internet sitesi E-Başvuru bölümündeki posta kutusu ikonuna tıklayarak girilebilmektedir.

Tebliğ Tarihi:

Elektronik imzanız ile posta kutunuza girdiğiniz tarih, giriş tarihinden önce e-posta kutunuza gönderilmiş evrakların tebliğ tarihi olarak Enstitü kayıtlarına yansıyacaktır.  Elektronik posta kutusuna elektronik imza ile 10 gün ve daha uzun süre girilmemiş ise tebliğ tarihi, tebliğe konu evrakın posta kutusuna gönderildiği tarihi izleyen 10. günü takip eden tarih olacaktır.

Örnek:

E-Posta Kutunuza:

01.08.2016 tarihinde 5 adet

 02.08.2016 tarihinde 7 adet

03.08.2016 tarihinde 11 adet

gönderi düşmüş olsun. Her gün posta kutusuna girmeniz halinde tebliğ tarihleri giriş tarihleri olarak yansıyacaktır. 1 ve 2 Ağustos 2016 tarihinde e-posta kutusuna girmemeniz ve 3 Ağustos 2016 tarihinde girmiş olmanız halinde, 23 adet gönderinin tebliğ tarihi 3 Ağustos 2016 olacaktır. Elektronik posta kutusuna elektronik imza ile 10 gün ve daha uzun süre girmemeniz halinde, söz konusu iletilerin Enstitü kayıtlarına yansıyacak tebliğ tarihleri; 5 adet ileti için 11 Ağustos 2016, 7 adet ileti için 12 Ağustos 2016 ve 11 adet ileti için 13 Ağustos 2016 olacaktır.  

Tebligatların E-Posta Kutusundan Alınması:

E-Posta Kutusundaki evraklar yazdırabileceği gibi, tek tek veya toplu olarak indirebilecektir.  Ayrıca, sisteme bildireceğiniz elektronik posta adresine, adınıza çıkan evrakların günlük listesi gönderilecektir.

UYARI: Elektronik Posta Kutusu Patent ve Marka Vekilleri için tasarlanmıştır. Kendi adına işlem yapan gerçek kişiler ile tüzel kişiler adına işlem yapan yetkilendirilmiş gerçek kişilere tebligatlar, KEP veya Posta yolu ile yapılmaya devam edilecektir.

Destek ve Sorularınız için:

Sadrettin KAÇAR: 303 15 10