Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 12. Toplantısını Gerçekleştirdi (20.06.2014)

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 12. Toplantısını 20 Haziran 2014 Cuma günü Türk Patent Enstitüsü'nde gerçekleştirdi.

Toplantı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür ÖZASLAN’ın başkanlığında yapıldı. Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ın da katıldığı toplantıya, Adalet Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, AB Bakanlığı, TÜBİTAK, Türk Patent Enstitüsü, Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu temsilcileri katıldı.

Toplantıda, 2014 yılının ilk yarısında fikri ve sınai mülkiyet hakları alanında yaşanan gelişmeler, Ulusal Fikri Haklar Strateji Belgesi hazırlık çalışmaları, Ulusal Coğrafi İşaret Strateji Belgesi ve Eylem Planı’na ilişkin çalışmaların yürütülmesi, Türkiye-ABD Yüksek Düzeyli Komite çalışmaları ve diğer faaliyetler görüşüldü.

Sekretaryasını Türk Patent Enstitüsü'nün yürüttüğü, 2008/7 sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca kurulan Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu, yılda iki kez toplanıyor.

Fotoğraflar