Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Avrasya Üniversitesi'nden TPE'ye ziyaret (05.12.2014)

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer YILDIZ, Mütevelli Heyet Üyesi Av. İbrahim KESKİN, Mütevelli Heyeti Üyesi ve aynı zamanda Kızılay Başkan Yardımcısı Nihat ADIGÜZEL ve Mütevelli Heyeti Genel Koordinatörü Prof. Dr. Aşkın ASAN, TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer YILDIZ,  2010 yılında Trabzon’da kurulan ve Fen Edebiyat, Mühendislik ve Mimarlık, İktisadi ve İdari Bilimler ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri başta olmak üzere Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ile 4 yüksekokul kapsamında 5 binin üzerinde lisans ve lisansüstü öğrencisiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren Avrasya Üniversitesi hakkında bilgi verdi.

Görüşmede, sınai mülkiyet alanında Avrasya Üniversitesi ile TPE arasında işbirliğinin kurulması ve geliştirilmesi konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.

Prof.Dr. Habip ASAN günün anısına Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer YILDIZ’a Türk Patent Enstitüsü yayını olan Alamet-i Farika’dan Marka’ya kitabını hediye etti.

Fotoğraflar