Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 13. Toplantısını TPE'de Gerçekleştirdi (17.12.2014)

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 13. Toplantısını 17 Aralık 2014 Çarşamba günü Türk Patent Enstitüsü'nde gerçekleştirdi.

Toplantı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan ASLAN ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk DURSUN başkanlığında yapıldı. Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ın da katıldığı toplantıya, Adalet Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, AB Bakanlığı, TÜBİTAK, Türk Patent Enstitüsü, Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Sınai Mülkiyet, Genetik Kaynaklar ve Geleneksel Bilgi ile AB katılım müzakereleri çerçevesinde Fikri Mülkiyet Hukuku Faslına ilişkin gelişmeler ele alındı. Ayrıca, Serbest Ticaret Anlaşması Müzakereleri kapsamında fikri mülkiyet hakları konusunda ülkemizin pozisyonunun belirlenmesi konuları ve 2014 yılının ikinci yarısında fikri ve sınai mülkiyet hakları alanında yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

Sekretaryasını Türk Patent Enstitüsü'nün yürüttüğü, 2008/7 sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca kurulan Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu, yılda iki kez toplanıyor.

Fotoğraflar