Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi'ne İlişkin İşbirliği Protokolü Yenilendi (06.02.2015)

Türk Patent Enstitüsü ile Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 2008 yılından bu yana düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı - Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Sergisi”ne ilişkin protokol, etkinliğin devam ettirilmesi yönünde yenilendi. 

Protokol, bugün Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda gerçekleştirilen imza töreninde Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin KARİP ile Temel Eğitim Genel Müdürü Funda KOCABIYIK tarafından imzalandı. 

Orta öğretim Teknoloji ve Tasarım Dersi öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı - Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Sergisi” çocuklarımızın gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve yaratıcılık gibi zihinsel süreçlerini geliştirmeleri ve sınai mülkiyet konusunda farkındalık sahibi olmaları açısından önem taşıyor. 

İlk defa 2008 yılında Ankara’daki ilköğretim okullarının katılımıyla düzenlenen sergi 2011 yılından itibaren Türkiye genelinde tüm ilköğretim okullarını kapsayacak şekilde genişletilerek gerçekleştirildi.

Fotoğraflar