Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Fikri, Sınai Mülkiyet Hakları ve AR-GE Teknik Komite Toplantısı TPE'de Gerçekleştirildi. (19.03.2015)

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) çerçevesinde, Türk Patent Enstitüsü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eş başkanlığında yürütülen Fikri, Sınai Mülkiyet Hakları ve AR-GE Teknik Komite Toplantısı,Türk Patent Enstitüsü Prof. Dr. Habip ASAN başkanlığında 18 Mart 2015 tarihinde TPE'de gerçekleştirildi.

Toplantıda, 3 Temmuz 2014 tarihinde Ekonomi Bakanı tarafından kamuoyuna açıklanan 2014-2015 Eylem Planı kapsamında yapılan çalışmalar ve hazırlanan ön çalışma raporları değerlendirildi.

Teknik Komite’nin bu dönem üstlendiği 6 eyleme ilişkin ilk toplantı 26 Ağustos 2014 tarihinde teknik düzeyde istişare ve eşgüdüm amaçlı gerçekleştirilmiş ve 6 eylem için ayrı ayrı çalışma grubu kurulmuştu. 6 Kasım 2014 tarihinde yapılan toplantıda çalışma gruplarının kaydettiği ilerlemeler hakkında görüş alışverişi yapılmıştı.

2001 yılından bu yana, Türkiye’de yatırım ortamını daha cazip hale getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren YOİKK Platformu, kamu ve özel sektör temsilcilerini buluşturarak, sorunların çözümüne odaklanan bir yaklaşım sergilıyor. Son olarak 9 Temmuz 2014 tarihli Bakanlar Kurulu Prensip Kararı doğrultusunda üyeler arasına ‘’MÜSİAD’’ eklendi.

Fotoğraflar