Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Patent ve Marka Vekilleri İstişare Toplantısı TPE'de Gerçekleştirildi (21.05.2015)

Sınai mülkiyet alanında son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirmek, patent ve marka vekilleri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantının açılışını TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN yaptı.

Prof. Dr. Habip ASAN konuşmasında sınai mülkiyet konusundaki güncel gelişmelerden söz ederek 2015 yılı ilk çeyreğine ilişkin istatistik bilgileri paylaştı.

Prof. ASAN, Türk Patent Enstitüsü’nde hazırlanan araştırma raporları sayısının artarak sürdüğünü, 2016 yılında tüm raporların Enstitü ’de yapılır hale gelmesinin yanı sıra Bosna- Hersek gibi diğer ülkelerden gelen araştırma inceleme raporu taleplerinin de karşılanabileceğini ifade etti.

1 Temmuz’dan sonra başvuruların tamamıyla online (çevrimiçi) ya da rezervasyonla yapılabileceği bilgisini aktaran Prof. Dr. Habip ASAN, yıl sonundan itibaren ise sadece mobil imza ya da e-imza ile gerçekleştirilebileceğini söyledi. Tüm taleplerin online alınacağını belirtti.

İnternet üzerinden canlı olarak yayınlanan, twitter üzerinden iletilen soruların da yanıtlandığı toplantıya karşılıklı soru cevap şeklinde devam edildi.

Fotoğraflar