Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Bosna Hersek Fikri Mülkiyet Ofisi'nin TPE Ziyareti (08.09.2015)

Bosna Hersek Fikri Mülkiyet Enstitüsü’nü temsilen Kurum Başkanı Ms. Lidija Vignjevic ve beraberindeki bir heyet ikili görüşmelerde bulunmak ve iki Ofis arasında işbirliği faaliyetlerini görüşmek üzere 8 Eylül 2015 tarihinde TPE'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretin amacı, Bosna Hersek Fikri Mülkiyet Enstitüsü yetkilileri ülkemizdeki patent bilgi ve dokuman merkezlerinin (PATLIB) genel işleyişi, Enstitümüz ile PATLIB arasındaki ilişkileri, teknoloji transfer ofislerinin yapılanmaları ve bilgi işlem altyapıları hakkında bilgi edinmek ve görüş alışverişinde bulunmak üzere ilk olarak Enstitümüze ziyarette bulundular.

TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve yetkililerin hazır bulunduğu ziyarette Bosna Hersek heyetine yönelik Türk Patent Enstitüsü faaliyetleri, patent, marka ve tasarım tescil süreçleri, PATLİB merkezleri, farkındalık yaratma ve artırmaya yönelik yapılan çalışmalar üzerine bilgiler verildi.

Bosna Hersek hayeti söz konusu ziyaret kapsamında Enstitümüz’den sonra 10 Eylül’de Yıldız Teknik Üniversitesi ve 11 Eylül’de Sabancı Üniversitesi’nde PATLIB sunumu ve hizmetleri, İnovasyon Destek Hizmetleri ve Projeler, Üniversitenin Fikri Mülkiyet müşterileri ve PATLIB beklentileri, TPE-PATLIB işbirliği işleyişi ve ilgili projeler üzerine incelemelerde bulunacaktır.

 

Fotoğraflar