Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Prof. Dr. Habip ASAN, EPO 10. Üye Ülkelerle Yıllık İşbirliği Toplantısı'na Katıldı (16.06.2016)

Avrupa Patent Ofisi (EPO) tarafından düzenlenen 10. Üye Ülkelerle Yıllık İşbirliği Toplantısı 16-17 Haziran 2016 tarihlerinde Tiran’da gerçekleştirildi. 

Ülkemizin TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN başkanlığındaki heyet ile temsil edildiği toplantıya EPO başkanı Benoît BATTISTELLI'nin yanı sıra 38 üye ülke ofislerinin üst düzey temsilcileri katılım sağladı. 

Toplantıda, EPO işbirliği projeleri kapsamında sürdürülen projelere ilişkin konu başlıkları ele alınarak bu projelerin geliştirilmesi, etkin kullanımı ve yaygınlaştırılması temel amaçları doğrultusunda değerlendirmeler yapıldı. 

Toplantıda ayrıca, Prof. Dr. Habip ASAN, üniversitelerde sınai mülkiyet farkındalığını artırmak amacıyla TPE tarafından üniversitelere yönelik uygulanan üniversitelerde sınai mülkiyetin yaygınlaştırılması projesine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. 

Prof. ASAN, sunumunda, EPO ve üye ülkeler tarafından son derece başarılı bir çalışma oluğu şeklinde değerlendirilen ve örnek gösterilen projenin detaylarını katılımcılarla paylaştı.

Fotoğraflar