Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TPE Heyeti WIPO 2016 Genel Kurul Çalışmaları için Cenevre'de (03.10.2016)

TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN başkanlığındaki bir heyet WIPO 2016 Genel Kurulu çalışmalarına katılmak üzere Cenevre’ye gitti.

Genel Kurul’un ilk gün gerçekleştirilen toplantısında Prof. Dr. Habip ASAN, 189 ülke temsilcisine hitaben bir konuşma yaptı.

Prof. ASAN konuşmasında, fikri hakların, ancak hukukun üstünlüğü esasına dayalı demokratik olarak seçilmiş hükümetlerin yönetimindeki ülkelerde insanların yaşamlarının iyileştirilmesi amacına hizmet edebileceğine ilişkin inancını dile getirerek, Fettullah Gülen Terör Örgütü tarafından ülkemizde 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminden söz etti.

Demokrasiye karşı yapılan bu girişimin, 241 vatandaşımızın can kaybına ve 2000’den fazla vatandaşımızın yaralanmasına neden olduğunu anlatan Prof. ASAN, girişimin halkımızın cesurca karşı çıkışı ile 12 saat içinde durdurularak demokrasi ve hukukun üstünlüğünün yeniden inşa edildiğini ifade etti.

Prof. ASAN, bu konuda yapılan destek çağrılarına Türkiye ile dayanışma içerisinde olarak karşılık veren ülkelere teşekkür ederek, ülkemizin demokrasiye olan inancını ve kararlılığını yineledi.

Genel Kurul’un 6 Ekim’de gerçekleştirilecek PCT oturumunda TPE’nin Uluslararası Patent Otoritesi yetkinliği oylanacak.

Ayrıca Genel Kurul toplantıları çerçevesinde WIPO Fuaye alanında ülkemizin yöresel değerlerini içeren Coğrafi İşaretlerimiz sergilenecek.

Fotoğraflar