Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

ISIF'17" nin Danışma Kurulu Toplantısı TPE'de Gerçekleştirildi (24.10.2016)

02-04 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek "İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'17" nin Danışma Kurulu toplantısı bugün Türk Patent Enstitüsü’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ile aynı zamanda ISIF Danışma Kurulu Onursal Başkanı olan Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu Başkanı Alireza RASTEGAR da katılım sağladı. 

Toplantının açılışında söz alan  Prof. Dr. Habip ASAN ile Alireza RASTEGAR, ISIF'in buluşları, buluşçuları, araştırmacıları, sanayicileri ve yatırımcıları bir araya getirerek, buluşların ticarileştirilmesi ve yeniliklerin dünya çapında bilinirliğine katkı sağlaması açısından önemini vurguladılar.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde, Mart 2017'de gerçekleştirilmesi planlanan ISIF'17'ye ilişkin hazırlık çalışmaları ele alınarak, katılımcıların görüş ve önerileri değerlendirildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) ve Türk Patent Enstitüsü (TPE) işbirliğinde ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen fuar, bu kapsamda ülkemizde düzenlenen ilk ve tek uluslararası buluş fuarı olma özelliğini taşıyor.

ISIF'16, 24 ülkeden toplam 324 buluşçunun katılım sağlaması ve performansıyla dünyanın en büyük beş uluslararası buluş fuarı arasında yer almayı başardı.

Mart 2017'de gerçekleştirilecek ISIF’17 çerçevesinde düzenlenmesi planlanan B2B görüşmeleri, çalıştaylar ve panellerin ekosistemin güçlü bir destekleyicisi olmaya devam etmesi bekleniyor.

Fotoğraflar