Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Sınai Mülkiyet Eğitimi (23.12.2016)

Türk Patent Enstitüsü, 23-24 Aralık 2016 tarihlerinde, Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve Doküman Birimlerinde görev yapan personel ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlükleri temsilcilerine yönelik bir eğitim semineri düzenledi.  

Antalya’da iki gün süreli olarak düzenlenen eğitim, sınai mülkiyet sisteminin kullanıcılarına, bölgesel olarak bilgi ve doküman desteği sağlayan Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve Doküman Birimleri personeli ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlükleri temsilcilerinin sınai mülkiyet konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılmasını amaçlıyor. 

Eğitimin açılışı TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından gerçekleştirildi.   

Prof. Dr. Habip ASAN, açılışta yaptığı konuşmada TPE faaliyetleri ve dün gece TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Sınai Mülkiyet Kanunu hakkında bilgi verdi. 

Kanunla birlikte sınai mülkiyet hakları başvuru ve tescil süreçlerinde gerçekleşecek değişiklikleri anlatan Prof. ASAN, Türk Patent Enstitüsü'nün adının da Türk Patent ve Marka Kurumu olarak değiştirildiğini, Kurumun kısa adının ise "TÜRKPATENT" olarak düzenlendiğini aktardı.

Ülke çapında teknoparklar, üniversiteler, kalkınma ajansları ve sanayi/ticaret odalarında faaliyet gösteren Bilgi Doküman Birimleri sınai mülkiyet haklarına ilişkin toplumda farkındalığın artırılması konusunda önem taşıyor. Bu nedenle bu birimlerde görev yapan personelin bilgi, birikim ve donanımı açısından belirli periyotlarla düzenlenen eğitimlerin sürekli olarak tekrarlanması gerekiyor. 

Eğitim programı sonunda, katılımcılara sertifika verilecek.

Program

Fotoğraflar