Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 19. Toplantısını Gerçekleştirdi (19.12.2017)

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 19. Toplantısı, 19 Aralık 2017 günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel YAYAN ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer ARISOY başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda gündemde yer alan; 2017 yılının ikinci yarısında fikri ve sınai mülkiyet alanında yaşanan gelişmeler, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Fikri Sınai Mülkiyet Haklarının Gümrüklerde Korunması Avrupa Birliği Projesi, Ulusal Fikri Haklar ve Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile Ulusal Coğrafi İşaretler Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nın uygulanmasına yönelik çalışmalar,  Türkiye’nin Dünya Ekonomik Forumu Küresel Rekebetçilik Endeksi’ndeki konumunun iyileştirilmesi amacıyla Küresel Yenilik Endeksi de dikkate alınarak yürütülebilecek faaliyetler, , Türkiye Odalar Borsalar birliği tarafından coğrafi işaretli ürünler konusunda odalara/borsalara verilen eğitim ve teknik destekler ile Türkiye’de yayıncılık sektörünün mevcut durumu değerlendirildi.

2008/7 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile kurulan ve sekretaryasını Türk Patent ve Marka Kurumu'nun yürüttüğü Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu, Adalet Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, AB Bakanlığı, TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu, Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve TOBB’dan üst düzey temsilcilerin katılımıyla yılda iki kez toplanıyor.

Fotoğraflar