Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Çevrimiçi İşlemler Artık E-Devlet Kapısı Üzerinden... (29.03.2018)

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından sunulan hizmetlerin elektronik ortamda gerçekleştirilebilmesi, aynı zamanda e-Devlet Kapısına entegrasyonun sağlanması çalışmaları kapsamında Çevrimiçi Evrak Sistemi (ÇES) platformu üzerinden yapılan tüm elektronik hizmetlerin e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilebilmesi yönündeki geliştirmeler tamamlanarak elektronik başvuru platformu yenilendi.

Yenileme çalışmaları neticesinde, ÇES uygulaması üzerinden e-imza, mobil imza veya e-devlet şifresi kullanılarak elektronik platforma yapılan girişlerin tamamı, e-Devlet kapısı üzerinden yine e-imza, mobil imza veya e-devlet şifresi kullanımı ile gerçekleştirilebiliyor.

E-Devlet kapısı üzerinden e-imza, mobil imza veya e-devlet şifresi kullanılarak yapılan giriş sonucunda geçmişte olduğu gibi TÜRKPATENT ÇES platformu üzerinden işlemler yapılabiliyor.

E-Devlet platformuna giriş esnasında yapılan doğrulamanın yeterliliği sebebiyle işlem sonundaki imza aşamasının kaldırılmasıyla süreç daha da basitleşmiş oldu.

Ayrıca, E-imza ve mobil imza edinimi ile ilgili takip edilmesi gereken prosedürler sebebiyle sunulan rezervasyonlu başvuru hizmetine, kısa sürede alınabilen e-devlet şifresi ile işlemlerin yapılabilir olması sebebiyle son verildi.

Böylece, TÜRKPATENT tarafından sunulan hizmetlerin tamamının e-Devlet kapısına entegre edilmesi süreci tamamlanarak işlemlerin daha kısa sürede sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi imkanı sağlandı.

Fotoğraflar