Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Amerika Fikri Mülkiyet Hakları Uygulama Birimi Ziyareti (14.09.2018)

Amerika Fikri Mülkiyet Hakları Uygulama Birimi Koordinatörü Anca POP başkanlığında bir heyet, Türk Patent ve Marka Kurumuna ziyarette bulundu. 

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve Kurum yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, Amerika Fikri Mülkiyet Hakları uygulama birimi Koordinatörü Anca POP, birimi ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. 

Toplantıda ayrıca, ülkemizdeki fikri mülkiyet hakları uygulama birimlerinin kapasiteleri, Adalet Bakanlığı personelinin fikri mülkiyet haklarının uygulanması alanındaki eğitim ihtiyaçlarının belirlemesi konuları ile sanal olarak işlenen fikri mülkiyet hakları ihlalleri ve fikri mülkiyet haklarının korunması alanındaki trendler değerlendirildi. İki ülke arasında fikri mülkiyet haklarının uygulanması alanında yapılabilecek işbirlikleri görüşüldü. 

TÜRKPATENT’in Mart 2017 tarihinde PCT kapsamında araştırma ve inceleme otoritesi olması sürecinde ABD de konsensüse katkı sağlayan ülkeler arasında yer almıştı. Ayrıca, Eylül 2017 tarihinde Kurumumuz tarafından ABD Marka ve Patent Ofisi (USPTO)’ya gerçekleştirilen ziyarette imzalanan mutabakat zaptı kapsamında uzmanların eğitimine yönelik faaliyetler gerçekleştirilmişti. 

Fotoğraflar