“WIPO 2024 Küresel Ödülleri Yarışması” Başladı!

24 Ocak 2024

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Küresel Ödülleri, fikri mülkiyetin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmayı ilerletmede oynadığı rolü vurgulamak adına daha fazla buluşçuya ve tasarımcıya, fikri mülkiyeti daha güçlü bir ilerleme için güçlü bir araç olmayı gösterme konusunda ilham vermeyi amaçlamaktadır.

Başta yaratıcı endüstriler ve yenilikçi teknoloji sağlayıcılar olmak üzere tüm iş faaliyetlerinde yer alan KOBİ’ler ile beraber yeni girişimlere de (startups) açık olan WIPO 2024 Küresel Ödülleri, hedeflerine ulaşmak ve topluma fayda sağlamak için fikri mülkiyetlerini ticarileştirerek yenilikçilik ve yaratıcılıklarını ortaya koyan adayları yarışmaya davet etmektedir. 

Bağımsız bir jüri tarafından seçilecek 7 kazanan, ödüle layık görülecektir. Kazananlara ödülleri, Temmuz 2024’te İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan WIPO’da düzenlenecek törenle teslim edilecektir. 

Kazananlara, finansman kolaylığı ve fikri mülkiyet stratejilerini desteklemek amacıyla kişiye özel oluşturulacak bir rehberlik paketi sağlanacak.

Yarışma için son başvuru tarihi 31 Mart 2024 olup detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: 

 

How to Apply: WIPO Global Awards 2024

Görsel Galeri

1 tweeı - wipo -