ISIF'23 - İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

1 Mayıs 2023
WhatsApp Image 2023-05-03 at 14.23.42 (1)

Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Avrupa Patent Ofisi iş birliğiyle düzenlenen "ISIF İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nın 8'incisi bu yıl da TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında yapıldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Avrupa Patent Ofisi iş birliğiyle düzenlenen "ISIF İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nın 8'incisi bu yıl da TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında yapıldı.

TEKNOFEST bünyesinde Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen ve 424 buluşun sergilendiği fuarın açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşti.
Kurdele kesiminde konuşan Varank, fuarda gençlerin ve mucitlerin kendisini gösterme fırsatı yakalayacağını belirterek, organizasyonun buluşçular ile yatırımcıları bir araya getireceğini söyledi.
Varank, "Günün sonunda başta Türkiye olmak üzere dünyanın her yanından farklı fikirleri, projeleri ve buluşları değerlendirerek neticeye varacağız. TEKNOFEST kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumumuzun düzenlediği ISIF İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

TEKNOFEST kapsamında 27 Nisan–1 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarında 22 ülkeden 286'sı yerli ve 138'i yabancı olmak üzere toplam 424 buluş sergilendi. Bunun yanı sıra 8 ülkeden gelen yatırımcı, 2 ülke ulusal ofisi temsilcileri ve ziyaretçilerle birlikte fuarda 32 ülke temsilcileri yer aldı.

Her sene olduğu gibi yerli ve yabancı katılımcıların buluşları ISIF'23’de bu sene de yarıştı. Alanında uzman kişilerden oluşan uluslararası jüri kurulu tarafından 22 ülkeden 286'sı yerli 138'i yabancı olmak üzere toplam 424 adet buluş ISIF’23’de ayrı ayrı değerlendirildi.

fuarda sergilenen buluşlar arasından seçilen buluşçulara "ISIF'23 Uluslararası Buluş Fuarı Organizasyon Ödülleri" ve "ISIF'23 Uluslararası Buluş Fuarı Özel Ödülleri”; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Cemil Başpınar ve Avrupa Patent Ofisi Başkanı Antonio Campinos tarafından verildi.

Görsel Galeri

WhatsApp Image 2023-05-03 at 14.26.02 (1)
WhatsApp Image 2023-05-03 at 14.24.14 (1)

İlgili Haberler

Araban Sarımsağı Avrupa Tescili Yolunda

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Araban Sarımsağının Avrupa Birliği’nde (AB) tescil...

Uniq Zone Patent Yarışması Ödül Töreni

MÜSİAD Vizyoner'23 kapsamında "Uniq Zone Patent Yarışması Ödül Töreni" gerçekleşti.

Yöresel Ürünler Fuarı – YÖREX

'Sizin Oraların Nesi Meşhur?' sloganıyla 12 yıldır düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açıld...

AIPPI Dünya Kongresi Başladı

Uluslararası Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği (AIPPI) tarafından 22 - 25 Ekim 2023 tarihleri...

Fikri Mülkiyet Akademisi 7. Yürütme Kurulu Toplantısı

TÜRKSMD ile Kastamonu Üniversitesi Arasında İş Birliği

TÜRKPATENT’te Devir Teslim

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanlığı görevine Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak atandı.

TEKNOFEST İzmir Sona Erdi

Cumhuriyet'in 100. yılında İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir'de düzenlenen Havacılık, Uzay ve Te...

Milas Yağlı Zeytini Avrupa Birliği Tarafından Tescillendi

Üç Türk Ürününe AB Tescili

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini, Ezine Peyniri...