ISIF'23 - İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

1 Mayıs 2023
WhatsApp Image 2023-05-03 at 14.23.42 (1)

Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Avrupa Patent Ofisi iş birliğiyle düzenlenen "ISIF İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nın 8'incisi bu yıl da TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında yapıldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Avrupa Patent Ofisi iş birliğiyle düzenlenen "ISIF İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nın 8'incisi bu yıl da TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında yapıldı.

TEKNOFEST bünyesinde Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen ve 424 buluşun sergilendiği fuarın açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşti.
Kurdele kesiminde konuşan Varank, fuarda gençlerin ve mucitlerin kendisini gösterme fırsatı yakalayacağını belirterek, organizasyonun buluşçular ile yatırımcıları bir araya getireceğini söyledi.
Varank, "Günün sonunda başta Türkiye olmak üzere dünyanın her yanından farklı fikirleri, projeleri ve buluşları değerlendirerek neticeye varacağız. TEKNOFEST kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumumuzun düzenlediği ISIF İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

TEKNOFEST kapsamında 27 Nisan–1 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarında 22 ülkeden 286'sı yerli ve 138'i yabancı olmak üzere toplam 424 buluş sergilendi. Bunun yanı sıra 8 ülkeden gelen yatırımcı, 2 ülke ulusal ofisi temsilcileri ve ziyaretçilerle birlikte fuarda 32 ülke temsilcileri yer aldı.

Her sene olduğu gibi yerli ve yabancı katılımcıların buluşları ISIF'23’de bu sene de yarıştı. Alanında uzman kişilerden oluşan uluslararası jüri kurulu tarafından 22 ülkeden 286'sı yerli 138'i yabancı olmak üzere toplam 424 adet buluş ISIF’23’de ayrı ayrı değerlendirildi.

fuarda sergilenen buluşlar arasından seçilen buluşçulara "ISIF'23 Uluslararası Buluş Fuarı Organizasyon Ödülleri" ve "ISIF'23 Uluslararası Buluş Fuarı Özel Ödülleri”; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Cemil Başpınar ve Avrupa Patent Ofisi Başkanı Antonio Campinos tarafından verildi.

Görsel Galeri

WhatsApp Image 2023-05-03 at 14.26.02 (1)
WhatsApp Image 2023-05-03 at 14.24.14 (1)

İlgili Haberler

‘Patentle Türkiye 3. Üniversiteler Patent Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Tasarım Vizyonu 2030 Çalıştayı

“Türkiye Tasarım Vizyonu 2030 Çalıştayı’nın açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Mehmet F...

Türkiye ve Kazakistan Sınai Mülkiyet Alanında İş Birliğini Geliştiriyor

Antakya Künefesi Coğrafi İşaretimiz Avrupa Birliği'nde Tescillendi

TÜRKPATENT Ankaralı Sanayicilerle Buluştu

2022 Yılı Sınai Mülkiyet Sayıları Açıklandı

2022 yılı sınai mülkiyet verilerini kamuoyu ile paylaşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varan...

Uluslararası Coğrafi İşaret Seferberliği

Türk Patent ve Marka Kurumu, 10 coğrafi işaretli ürün için Avrupa Komisyonu’na tescil başvurusund...

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri bünyesinde “TÜRKPATENT Bilgi ve Doküman Birimleri” Açıldı

Üniversite Kaynaklı Patentlerin Ticarileşme Süreçleri Hız Kazandı