Türkiye ve Filistin Arasında Sınai Mülkiyet Hakları İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı

12 Mart 2024
IMG_3410.JPG

TÜRKPATENT ile Filistin Ulusal Ekonomi Bakanlığı Fikri Mülkiyet Genel Müdürlüğü arasında işbirliğine yönelik mutabakat zaptı, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. M. Zeki DURAK ve Filistin’in Ankara Büyükelçisi Sayın Faed Halid Abed Mustafa tarafından imzalandı. Müzakereleri 2023 yılı Ağustos ayında tamamlanmakla birlikte, takip eden süreçte İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve bununla bağlantılı yaşanan olumsuzluklar nedeniyle ertelenen imza töreni, Filistin tarafının talebi üzerine 12 Mart 2024 tarihinde Kurumumuzda gerçekleşti.

Bu kapsamda gerçekleştirilen görüşmede, Büyükelçi Sayın Faed Halid Abed Mustafa, ülkemizin Filistin halkına ve devletine sağladığı sürekli desteklerden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, önümüzdeki dönemde Filistin’in fikri mülkiyet ve özellikle de inovasyon kapasitesinin oluşturulması noktasında ülkemizden ve Kurumumuzdan beklentilerini dile getirdi. Kurum Başkanı Prof. Durak ise, Filistin’e ülkemiz tarafından sunulan desteklere, Türk Patent ve Marka Kurumunun kendi görev alanı ve kapasitesi çerçevesinde katkı sağlıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Toplantıda ayrıca, Filistin ve özellikle de Kudüs menşeli hurmaların ülkemizde tüketicilere ne şekilde ulaştırılacağı, bu ürünlere ilişkin Filistin ve Kudüs ibarelerinin haksız kullanımlarının ne şekilde engellenebileceği hususunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Görsel Galeri

IMG_3409.JPG
IMG_3410.JPG

İlgili Haberler

TÜRKPATENT Tasarım Merkezlerinin Sınai Mülkiyet Kapasitelerini Geliştirmeyi Hedefliyor

16. Uluslararası Fikri Mülkiyet Kongresi

TÜRKSMD ile KTÜ Arasında İş Birliği

Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Varlıklarının Ticarileşmesi Projesi Çalışma Toplantısı Gerçekleşti...

Düzce Bıçağı Coğrafi İşaret Takdim Töreni

TÜRKSMD ile Atlas Üniversitesi Arasında İş Birliği

Adalet Akademisi Ziyareti

Avrupa Patent Ağı 18. Yıllık Toplantısı

Fikri Mülkiyet Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Çalıştayı

BAÜN Fikri Mülkiyet Hukukunda Güncel Gelişmeler Uluslararası Sempozyumu

307-pop-up

PATENTLE TÜRKİYE - 4. ULUSAL ÜNİVERSİTELER PATENT YARIŞMASI