TÜRKPATENT Sınai Mülkiyet Danışma Birimleri Eğitimi ve İstişare Toplantısı

18 Aralık 2023
5.JPG

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Durak, mevcut durumda yapılan iş, görev ve faaliyet alanı ile uyumlu olarak “Bilgi ve Doküman Birimi” adını “Sınai Mülkiyet Danışma Birimi” temsilcilerin adını da “Sınai Mülkiyet Danışmanı” olarak güncelledikleri bilgisini verdi.

“TÜRKPATENT Bilgi ve Doküman Birimleri Eğitimi ve İstişare Toplantısı” TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Durak ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Erol Ökten’in açılış konuşmaları ile başladı. 

Durak, burada yaptığı konuşmada, Ar-Ge çalışmaları yapan kişilerin, akademisyenlerin, kurum ve kuruluşların sınai mülkiyet haklarına ilişkin bilgi ve dokümanlara hızlı bir şekilde erişimini sağlamak amacıyla 81 ilimizde başta Üniversiteler, Teknoloji Transfer Ofisleri, Kalkınma Ajansları ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri olmak üzere 305 Birim ve buralarda görevli 483 temsilci bulunduğunu söyledi.

Birimlerin sınai mülkiyet ekosistemindeki önemini vurgulayan Durak, mevcut durumda yapılan iş, görev ve faaliyet alanı ile uyumlu olarak “Bilgi ve Doküman Birimi” adını “Sınai Mülkiyet Danışma Birimi” temsilcilerin adını da “Sınai Mülkiyet Danışmanı” olarak güncelledikleri bilgisini verdi. 

Durak konuşmasında, birim temsilcilerinden, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Serbay Bucak, Adıyaman Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü personeli Mühendis Abdullah Yaldız ile yakın zamanda hayatını kaybeden Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Fikri Haklar Yöneticisi Murat Akman’ı anarak, merhumlara Allah’tan rahmet diledi.

Açılış konuşmalarının ardından, birim temsilcilerine yönelik marka, tasarım, coğrafi işaret ve patent konulu eğitimler verildi.

İki gün süren eğitimlerin ardından TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Durak, birim temsilcileri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Görsel Galeri

1.JPG
5.JPG
IMG_7742.JPG
2.JPG
6.JPG
7.JPG
9.JPG
8.JPG
10.JPG
GBxmQ_0XAAALhTW

İlgili Haberler

EPO, Yapay Zeka ve Dijital Dönüşüm Alanlarında TÜRKPATENT'e Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi!

Araban Sarımsağı, Avrupa Birliği'nde Tescillenen 21. Coğrafi İşaret Oldu

EPO 178. İdari Konsey Toplantısı

Avrupa Patent Organizasyonu “178. İdari Konsey Toplantısı” 19 – 20 Mart 2024 tarihlerinde Almanya...

Türkiye ve Filistin Arasında Sınai Mülkiyet Hakları İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı

BİLSEM Öğretmen ve Öğrencilerine İleri Düzey Patent Eğitimi Verildi

WIPO ve TÜRKPATENT Arasında "İş Birliği Niyet Mektubu İmza Töreni"

WIPO Heyeti, TÜRKPATENT’i Ziyaret Etti: İş Birliği ve Fikri Mülkiyette Ticarileşme Gündemde

Ondokuz Mayıs Üniversitesi “Akademik Değerlendirme ve Ödül Töreni"

Bursa Şeftalisi AB’de Tescilleniyor

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Durak, Bursa Şeftalisi’nin Avrupa Birliği’n...

"Aydın Memecik Zeytinyağı" AB'de Tescillendi

Aydın Memecik Zeytinyağı, Avrupa Komisyonu Resmi Gazetesi’nde bugün yapılan tescil yayınıyla Türk...