TÜRKSMD ile Bilişim Vadisi  Arasında İş Birliği Töreni

21 Ekim 2022
_YAG3283

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)'nun iştiraki olan Türk Sınai Mülkiyet Değerleme Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ (TÜRKSMD) ile Bilişim Vadisi arasında, Vadi'de yer alan 50 "start-up"ın değerleme hizmeti alması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol, TÜRKSMD Genel Müdürü Sacide Kasapoğlu ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu tarafından imzalanırken törene, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile TÜRKPATENT Başkanı Cemil Başpınar da katıldı. 

İmzalanan protokol kapsamında, Bilişim Vadisi'nde yer alan 50 "start-up"a marka değerleme hizmeti verilecek, firmaların yatırım alması kolaylaşacak, satın alma ve birleşme gibi süreçlerde işletmelere avantajlar sağlanacak. 

TÜRKSMD ile Bilişim Vadisi'nin gerçekleştireceği iş birliği ile teknolojik gelişimin önemli araçlarından biri olan sınai mülkiyet alanında farkındalığın artırılmasına ve ekosistemin gelişmesine katkı yapılacak. Değerleme çalışmasıyla markaların değerine ait somut bir veri ortaya çıkacağından, gerek yatırım alma aşamasında gerekse satın alma, birleşme, devretme, lisanslama gibi durumlarda marka sahiplerine avantaj sağlanacak. 

Programın sonunda bu yılki TEKNOFEST'te düzenlenen ISIF Uluslararası Buluş Fuarı'nda dereceye giren buluş sahiplerine ödülleri verildi. 7 firmaya madalyaları Bakan Yardımcısı Kacır ile TÜRKPATENT Başkanı Başpınar tarafından takdim edildi. Cowealty Teknoloji AŞ ile Tekno Kurgu Tarım Teknolojileri AŞ altın madalya alırken Hamle Mühendislik LTD, Kitsolo Yazılım AŞ, Saykal Elektronik AŞ ile Cowealty Teknoloji AŞ gümüş madalyanın sahibi oldu. Bronz madalya da Geobilgi Bilişim Teknolojileri'ne verildi.

 

 

 

 

Görsel Galeri

_YAG3307
_YGZ6856
_YAG3250

İlgili Haberler

Bölgesel Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi

Türk Buluşçuları, IENA Uluslararası Buluş Fuarından Madalyalarla Döndü

Türkiye ve Azerbaycan Sınai Mülkiyet Alanında İş Birliği Yapacak

Küresel İnovasyon Endeksi 2022 Raporu yayımlandı

Küresel İnovasyon Endeksi 2022 Raporuna göre Türkiye sınai mülkiyetle ilgili 4 göstergede ilerlem...

6. Fikri Mülkiyet Akademisi Yürütme Kurulu Toplantısı

Patent ve Marka Vekilleri İstişare Toplantısı

TÜRKPATENT ve Ankara Ticaret Odası iş birliğinde düzenlenen “Patent ve Marka Vekilleri İstişare T...

TÜRKPATENT Başkanlığına ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Cemil BAŞPINAR atandı.

ISIF'22 Uluslararası Buluş Fuarı Sona Erdi

Fuarın en büyük ödülü olan GRAND PRIX ödülünü, "Kırılabilir polimer ilaç konjugatları" buluşuyla ...

ISIF’22 – Uluslararası Buluş Fuarı Açıldı

Türkiye’nin uluslararası düzeyde gerçekleştirilen tek buluş fuarı olan ISIF’22, dünyanın en büyük...

bbi